Rotschildův bulvár v Tel Avivu - Kareta Tour

Rotschildův bulvár v Tel Avivu

Rotschildův bulvár (hebrejsky Sderót Rótšíld) je jednou z nejstarších ulic v Tel Avivu. Většina zdejších budov byla postavena na začátku minulého století. Tento rušný a svou atmosférou jedinečný prostor začíná ve čtvrti Neve Cedek v jihozápadní části města a pokračuje směrem k divadlu Habima. Uprostřed bulváru vede pás zeleně s vyznačenými stezkami pro pěší a cyklisty. Původní název Rothschildova bulváru byl Rechov Haam (doslova „Ulice lidu“). V roce 1910 byla ulice přejmenována na počest francouzského barona Edmonda Jamese de Rothschilda (1845-1934), který podporoval židovské osidlování Palestiny. Když v roce 1921 navštívil Tel Aviv britský politik a spisovatel Winston Churchill, jeho obyvatelé vysázeli doprostřed bulváru stromy, které si vypůjčili z okolních oblastí.

web Rotschildův bulvár okolo roku 1930

Významnou budovou na Rothschildově bulváru je Síň nezávislosti, kde 14. května 1948 Ben Gurion přečetl deklaraci nezávislosti Státu Izrael. Slavnostní setkání bylo zakončeno zpěvem izraelské hymny Hatikvy. Řada budov v některých starších částech Tel Avivu je postavena v tzv. mezinárodním slohu žáky školy Bauhaus a tvoří součást telavivského Bílého Města, které bylo v roce 2003 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.

Rotschildův bulvár

Místo, kde se neustále něco děje

Pod statnými platany se od rána do večera střídají lidé různých národností, kteří hledají krátký odpočinek či posezení. Je tu prostor pro cyklisty i pejskaře a všude potkáváte mladé lidi, procházející se alejí nebo posedávající u stylových kiosků. Jedinečnou kulisu této dlouhé parkové ulice dotvářejí po stranách původní stavby z období Bauhausu a moderní skleněné výškové stavby. Hlavně v pátek a v létě se zde konají pouliční večírky. K příjemnému posezení láká velké množství kaváren a restaurací. Procházka po Rotschildově bulváru doplňuje pobyt v tomto kosmopolitním městě o další rozměr.

Prohlédněte si nabídku našich zájezdů do Tel Avivu!

Rotschildův bulvár Pejskaři Procházka po Rotschildově bulváru Cyklisté na Rotschildově bulváru
člen2018

Naši partneři

Parkování Letiště Praha. GO parking s.r.o. Click2claim