Jeruzalém - prodloužený víkend - Kareta Tour

Jeruzalém - prodloužený víkend

Číslo zájezdu: 511421

Délka zájezdu: 5 dní
Nejbližší odjezd: od 11.9.2019
Doprava: letecky
Strava: snídaně
Ubytování: hotel
Cena od 18 230 Kč First Minute sleva -8% 19 780 Kč
cena je včetně povinných příplatků

Tremíny a ceny

září 2019
11.09. - 15.09.19 5 dní PH 18 230 Kč
prosinec 2019
11.12. - 15.12.19 5 dní PH 18 230 Kč
Využijte výjimečnou First Minute slevu a rezervujte si místo v předstihu !

„Jeruzalém je vertikální město - nejen proto, že se rozkládá na kopcích. Všechno je tam naskládané na sobě: lidé, náboženství, vzpomínky, dějiny. Oproti Ninive a dalším rozbořeným starým městům však v Jeruzalémě všechny tyto vrstvy žijí.“ (Martin Puchner, Svět ve slovech, Host, 2018, s. 78n.)

Navštivte Jeruzalém, nejstarší a nejnavštěvovanější místo světa. Město živoucí historie - ale zároveň město kypící životem. Město židů, křesťanů, a Arabů. Město posvátné, historické i moderní. Toulky Jeruzalémem - neexistuje lepší způsob, jak pochopit toto jedinečné místo, objevte to nejlepší co může Jeruzalém nabídnout!

Odlety z Prahy.

Když přijedete do Jeruzaléma nacházíte se přímo v místě tisícileté historie. Jeruzalém, místo s velkým významem pro tři hlavní náboženství - judaismus, křesťanství a islám, zažil bezpočet dobytí a zničení, triumfů a katastrof. Objevte místa, jako je "Západní zeď - zeď nářků", nejsvatější místo v judaismu; Kostel Svatého hrobu, kde byl ukřižován Ježíš. Tato místa se nacházejí ve ‚Starém Městě‘ plném dalších unikátních staveb, úzkých chodeb, rušných trhů a mixů kultur a jazyků. Za hradbami Starého města se nachází současný Jeruzalém, živé a dynamické místo plné rušných restaurací, kaváren, galerií, muzeí a kulturního života.

Vydejte se na toulky městem jež je muzeem pod širým nebem. Prozkoumejte čtvrť židovskou, křesťanskou, muslimskou a arménskou v starém městě. Nebo si jenom tak sedněte na kávu s kardamomem a nasávejte atmosféru města. Zajděte na Olivou horu a projděte se v Getsemanské zahradě, navštivte Chrám národů, chrám Máří Magdalény, nebo hrob Panny Marie a spatřete židovský hřbitov. Z Olivové hory se můžete pokochat překrásným výhledem na Skalní chrám a staré město.

Program zájezdu:
1. den
Odlet z Prahy do Tel Avivu (letiště Ben Gurion). Transfer do hotelu v Jeruzalému, nocleh.

2. den
Po snídani prohlídka Jeruzaléma - starého města s arménskou, židovskou a arabskou čtvrtí, návštěva Západní zdi (Zdi nářků). Panoramatická vyhlídka z Olivetské hory, procházka přes údolí Kidron (kostel Hrobu Panny Marie), Getsemanskou zahradu a Baziliku Národů do Starého města, křížovou cestou po ulici Via Dolorosa až do chrámu Božího hrobu na Golgotě. Večeře a nocleh.

3. den
Po snídani volný program, nebo možnost absolvování fakultativního 1 denního výletu k Mrtvému Moři nebo Galilejskému jezeru (v angličtině). Můžete také strávit den fakultativní prohlídkou v doprovodu česky mluvícího licencovaného průvodce.

4. den
po snídani volný program, transfer na letiště Ben Gurion v Tel Avivu, návrat do Prahy.

Minimální počet účastníků: 10.

Ubytování:Ubytování ve 2 lůžkových pokojích Standard vybavených klimatizací, sociálním zařízením se sprchou nebo vanou, WC a fénem, TV/SAT, telefon, wi-fi , coffe set, minibar a trezor.

Jeruzalém je naprosto jedinečný, takové není žádné jiné místo. Město s tradicí, náboženstvím a historií, ale také stále více s moderní kulturou a dědictvím, je to město s tolika nabídkami, že byste tu mohli strávit léta.

Zpříjemněte si chvíle dovolené a jděte si trochu „zašopingovat“. K dispozici je Vám třeba moderní obchodní dům Mamilla - jenom pár kroků od Starého města, nebo můžete zajít na proslulý místní "Šuk" - trh Machne Jehuda, který voní kořením a čaji, přetéká čerstvým ovocem, zeleninou, bylinek a kořením a užít si trochu levantské atmosféry dávno zašlých časů trhů.
Je toho ještě mnohem více, ale co bychom dlouze psali, přijeďte a přesvědčte se sami.

Vítejte v Jeruzalémě! Bruchim habaim le Jerušalajim!

Zájezd je určen pro individuální turisty.
Termín zájezdu je možné přizpůsobit požadavku klienta.
Konečná cena zájezdu se může od uvedené ceny lišit z důvodu průběžných změn cen letenek. CK si proto vyhrazuje právo změny konečné ceny zájezdu.

Stravování: snídaně

-snídaně formou bufetových stolů s širokou nabídkou typického izraelského snídaňového menu, bohatého na lokální a sezonní ingredience.
možnost doobjednání večeří

Ubytování: hotel ***

ubytování ve 2 lůžkových pokojích Standard, klimatizace, sociální zařízení se sprch.koutem, WC a fénem, TV/SAT, telefon, wi-fi, rádio, mini bar a trezor.
check in: od 15:00
check out: do 11:00

Doprava: letecky

pravidelná linka Praha-Tel Aviv-Praha, incl.let. poplatky a taxy


Cena zahrnuje

 • 3 x ubytování ve 2-lůžkových pokojích
 • celodenní exkurze Jeruzalému výklad v češtině s licencovaným průvodcem
 • snídaně formou bohatých bufetových stolů
 • letecká přeprava pravidelnou linkou Praha-Tel Aviv-Praha, incl.let. poplatky a taxy
 • 1 x odbavené zavazadlo (do 23 kg /osoba)(zpáteční)
 • transfer z letiště do hotelu a zpět
 • wifi
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Možnost objednání jednodenních exkurzií:
 • celodenní exkurze na Mrtvé Moře, Ein Gedi a Massadu (min.5 osob, výklad v angličtině s certifikovaným průvodcem)-Kč 2.850,-/osoba
 • celodenní exkurze ke Galilejskému jezeru (min.5 osob, výklad v angličtině s certifikovaným průvodcem) -Kč 2.680,-/osoba
 • celodenní exkurze do Jeruzaléma (min.2 osoby, výklad v češtině s certifikovaným průvodcem)-Kč 2.580,-/osoba
 • doobjednání večeří - 47,- usd/osoba a noc
 • příplatek za jednolůžkový pokoj - na vyžádání
 • výběr sedaček v letadle
 • pojištění úhrady léčebných výloh v zahraničí a pojištění storna zájezdu (Evropa-územní platnost také pro Izrael):
 • A30-léčebné výlohy+zavazadla+úraz+storno+odpovědnost - max 30.000/osoba - 36,-Kč/den
 • A60-léčebné výlohy+zavazadla+úraz+storno+odpovědnost - max 60.000/osoba - 50,-Kč/den
 • A90-léčebné výlohy+zavazadla+úraz+storno+odpovědnost - max 90.000/osoba - 60,-Kč/den
člen2018

Naši partneři

Parkování Letiště Praha. GO parking s.r.o. Click2claim