Tel Aviv - dovolená u Středozemního moře - Kareta Tour

Tel Aviv - dovolená u Středozemního moře

Chcete prožít krásnou dovolenou u Středozemního moře? Nabízíme pobyty v Tel Avivu, moderní a bezpečné metropoli. Na krásné a dlouhé písečné pláže telavivské riviéry svítí slunce téměř celý rok. Tel Aviv si bezpochyby zaslouží pověst „města, které nikdy nespí“. Říká se, že "zatímco Jeruzalém se modlí, Tel Aviv se baví".V létě se po celém městě organizují různé akce jako festivaly, beach parties a koncerty pod širým nebem

Moderní město, které povstalo z písku

V Tel Avivu se nacházejí umělecké galerie a muzea, kavárny, restaurace, obchodní a zábavní centra. Karmelský trh (hebrejsky Šúk HaKarmel) je místo, které byste rozhodně neměli vynechat. Byl otevřen v roce 1920, tedy 11 let po založení izraelské metropole. Je to nesmírně živé místo, které je pozoruhodné svou rozmanitostí a atmosférou. Nejen milovníci architektury ocení „Bílé město“, největší seskupení budov postavených ve stylu Bauhaus na světě, jež bylo v r. 2003 zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. A také si nenechte ujít návštěvu starobylého přístavního města Jaffy, která patří k nejstarším přístavům na světě a je sídlem umělců a řemeslníků.

Asi 15 km od Tel Avivu leží pozoruhodná lokalita Arsuf ( řecky Apollonia) s bohatou starověkou a středověkou historii. V roce 2002 zde byl otevřen Apollonijský národní park (Apollonia National Park). Spatříte zde například pozůstatky římské vily či rekonstrukci středověkého hradu. U Arsufu v roce 1191 Richard I. Lví Srdce porazil muslimského vládce Saladina.

Díky své poloze se Tel Aviv pro vás může stát výchozím bodem při poznávání celého Izraele.