Porto - prodloužený víkend - Kareta Tour

Porto - prodloužený víkend

Číslo zájezdu: 473680

Délka zájezdu: 4 dny
Nejbližší odjezd: od 5.10.2019
Doprava: letecky
Strava: snídaně
Ubytování: hotel
Cena od 17 390 Kč
cena je včetně povinných příplatků

Tremíny a ceny

Program zájezdu:

1. den - přílet do Porta
Přesun do hotelu 3* s asistencí česky nebo slovensky mluvícího průvodce, ubytování - check in. Fakultativně možnost večeře v místní vyhlášené restauraci - pivnici, kde je specialitou tradiční pokrm z Porta - „francezinha“. Nocleh.

2. den - neděle v Portu
Po snídani vyrazíme na pěší prohlídku Porta. Navštívíme nejvyšší věž města Torre Clerigos, odkud je nádherný výhled, proslulé knihkupectví Livraria Lello, které je údajně díky svému dřevěnému interiéru v secesním stylu jedno z nejkrásnějších na světě. Zajímavé je také historické vlakové nádraží Sao Bento, které zdobí 20 000 kachliček azulejos, stejně tak jako nejstarší katedrála ve městě – katedrála Sé.

Dominantu města tvoří mosty přes řeku Douro, zvláště pak dvoupatrový most Ludvíka I. a jeho úžasná železná konstrukce. Dalším významným mostem je bývalý železniční most Maria Pia, který je dílem velkého francouzského architekta Gustava Eiffela. Dostaneme se až k řece do Ribeiry – nábřeží s barevnými domy, kavárničkami a restauracemi a obchůdky, která je asi nejmalebnější částí města.

Den zakončíme návštěvou sklípků ve Vila Nova da Gaia, kde se skladuje portské víno a připravena je nejen prohlídka, ale také ochutnávka. Před odchodem zpět na hotel je možné zajít na aperitiv do baru na terase s výhledem na město a ochutnat místní koktejl z bílého portského vína, toniku a rozmarýnu. Návrat na hotel. Nocleh.

3. den - pondělí
Výlet údolím řeky Douro, nejstarší vymezenou vinařskou oblastí na světě od roku 1756. Réva se pěstuje na terasách svažujících se k řece, což dává krajině jedinečný ráz. Cesta plná nádherných výhledů na řeku a vinice nás zavede přes městečko Peso da Regua až do centra vinařské oblasti - malebného města Pinhao, kde bude následovat prohlídka starého vinařství s mnohaletou tradicí s ochutnávkou. Poté nás čeká projížďka na lodi po řece Douro podél vinic a rozsáhlých vinařství. V odpoledních hodinách návrat na hotel v Portu. Nocleh.

4. den - úterý v Aveiro/Costa Nova/Praia da Barra
Aveiro je často nazýváno portugalskými Benátkami, protože je protknuto vodními kanály, které jsou posety pestrobarevnými lodičkami zvanými „moliceiros“. Tyto loďky původně sloužily ke sběru chaluh a dnes jsou turistickou atrakcí. Absolvujeme společně projížďku typickou lodí po kanálech. Aveiro je také město soli, protože se zde nachází rozsáhlé solné pánve, kde se krystalizací slané vody získává sůl.

Přejezd na pláž Praia da Barra, která se nachází cca 10 km od Aveira a je známa pro svůj unikátní maják, který je považován za jeden z nejvyšších na celém poloostrově. Fakultativní oběd v restauraci na pláži a volný čas na pláž.

Odpoledne zastávka v rybářské vesnici Costa Nova, možnost ochutnat regionálních sladkostí, které jsou pro toto městečko typické. Návrat do Porta, přímo na letiště v doprovodu česky nebo slovensky mluvícího průvodce, odlet do Prahy.

Minimální počet osob – 10.

Konečná cena zájezdu se může od uvedené ceny lišit z důvodu průběžných změn cen letenek. CK si proto vyhrazuje právo změny konečné ceny zájezdu.

Stravování: snídaně

-snídaně formou bohatých bufetových stolů
-možnost doobjednání večeří

Ubytování: hotel ***

ubytování ve 2 lůžkových pokojích ( klimatizace, sociální zařízení se sprch.koutem, WC a fénem, TV/SAT, telefon, rádio, mini bar a trezor)

Doprava: letecky

pravidelná přímá linka Praha-Porto-Praha, incl.let. poplatky a taxy


Cena zahrnuje

 • 3 x ubytování ve 2-lůžkových pokojích (hotel 3*)
 • hotelové snídaně
 • letecká přeprava přímou pravidelnou linkou Praha-Porto-Praha, incl.let. poplatky a taxy
 • výlet do Aveira / Costa Nova a Praia da Barra (česky mluvící průvodce)
 • transfer z letiště do hotelu v Lisabonu a zpět (s česky mluvícím průvodcem)
 • zavazadla 8 kg / 23 kg
 • pojištění CK proti úpadku
 • všechny ceny s DPH

Cena nezahrnuje

 • možné doobjednání večeří
 • příplatek za jednolůžkový pokoj - na vyžádání
 • v ceně fakultativních výletů není zahrnuta cena za vstupy a oběd
 • mětská daň: eur 2,-/noc/osoba (platba na místě)
 • fakultativně: celodenní pěší prohlídka Porta s česky nebo slovensky mluvícím průvodcem a návštěvou sklípků s portským vínem s ochutnávkou, Kč 990,-
 • fakultativně: celodenní výlet do vinařské oblasti podél řeky Douro/Peso da Regua/Pinhao (Kč 1.890,-/os.), plavbou po řece Douro mezi vinicemi (Kč 430,-/os.) a prohlídkou vinařství s ochutnávkou (Kč 670,-/os.)
 • pojištění úhrady léčebných výloh v zahraničí a pojištění storna zájezdu (Evropa):
 • A30-léčebné výlohy+zavazadla+úraz+storno+odpovědnost - max 30.000/osoba - 36,-Kč/den
 • A60-léčebné výlohy+zavazadla+úraz+storno+odpovědnost - max 60.000/osoba - 50,-Kč/den
 • A90-léčebné výlohy+zavazadla+úraz+storno+odpovědnost - max 90.000/osoba - 60,-Kč/den
člen2018

Naši partneři

Parkování Letiště Praha. GO parking s.r.o. Click2claim