Prodloužený víkend v Lisabonu - Kareta Tour

Prodloužený víkend v Lisabonu

Číslo zájezdu: 528936

Délka zájezdu: 4 dny
Nejbližší odjezd: od 13.11.2020
Doprava: letecky
Strava: snídaně
Ubytování: hotel
Cena od 16 190 Kč
cena je včetně povinných příplatků

Tremíny a ceny

listopad 2020
13.11. - 16.11.20 4 dny PH 16 690 Kč
13.11. - 16.11.20 4 dny VIE 16 690 Kč
prosinec 2020
11.12. - 14.12.20 4 dny PH 16 190 Kč
11.12. - 14.12.20 4 dny VIE 16 190 Kč
Odlety z Prahy a Vídně!

Záloha - 20 % !

Program zájezdu do Lisabonu:

1. den: Přílet do Lisabonu, setkání s česky nebo slovensky mluvícím průvodcem a přímo z letiště vyrazíme na dopolední prohlídku Lisabonské čtvrti Belém - která je nejvíce spojena s obdobím portugalských zámořských objevů. Prohlídku začneme kávou a ochutnávkou typického smetanového dortíku Pasteis de nata , který by měl ochutnat každý návštěvník Belému. Poté si prohlédneme klášterl sv. Jeronýma který je fascinující ukázkou manuelské architektury. Dále se přesuneme k Belémské věži, která je bránou do Lisabonu a symbolem města a k Památníku objevů. Po prohlídce Belému se pojedeme ubytovat na hotel. Odpoledne volný program, nebo fakultativně po krátkém odpočinku, budeme pokračovat v prohlídce historického centra města spojené s projížďkou v tuk tuku ideálním prostředkem k s poznávání kopcovitého Lisabonu plného tenkých uliček, vyhlídek a skrytých zákoutí starých čtvrtí, kde se zastavil čas. Projedeme čtvrť Alfama s katedrálou a hradem Sv. Jiří, vyhlídkou Portas do Sol, i čtvrť Chiado, s historickou kavárnou Brasileira, a výtahem Santa Justa, . Návrat na hotel.

2. den: Po snídani volný program, nebo možnost absolvování fakultativního výletu: Sintra, Cabo da Roca - aneb Výlet na konec světa - do pohádkového města Sintra, které se nachází jen pár kilometrů za Lisabonem, uprostřed věčně zelených kopců přírodního parku Serra de Sintra. Toto kouzelné místo bylo letním útočištěm portugalských králů a dodnes se zde dochovalo mnoho důležitých staveb, a proto bylo zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Nachází se tu hned dva královské paláce a nespočet dalších honosných šlechtických domů a pompézních sídel umělců, cestovatelů či obchodníků. Jednou z nejvýznamnějších památek je Královský palác s komíny z 15. století. Na oběd se přesuneme na blízkou pláž Praia Grande, kde budete mít možnost zkusit teplotu oceánu a ochutnat rybí speciality (například tresku, která je portugalským národním jídlem). Odpoledne se vydáme na konec světa, na mys Cabo da Roca, který je nejzápadnějším pevninským výběžkem kontinentální Evropy. Pohled na širý oceán z 140 m vysoké skály je přímo magický. Podél malebného pobřeží budeme pokračovat zpět do Lisabonu s případnou zastávkou u přímořského letoviska Cascais. V odpoledních hodinách návrat do Lisabonu, nocleh.

3. den: Po snídani volný program, nebo možnost absolvování fakultativního výletu Cristo Rei/Evora aneb cesta za korkem a vínem. Evora - malebné městečko jižně od Lisabonu, cestou tam přejedeme most 25.dubna na jehož konci nad Lisabonem bdí socha Krista, kterou společně navštívíme a po cestě zpět přejedeme moderní 17 km dlouhý most Vasco de Gama. Evora je historické město v regionu Alentejo - oblast skvělého vína, korkových dubů, megalitů a skvělého jídla. Pro svůj historický význam je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Nachází se zde nádherná gotická katedrála s klášterem, monumentální akvadukt nebo římský chrám. V případě zájmu navštívíme továrnu na zpracování korku nebo megality. Ve večerních hodinách návrat na hotel. Nocleh.

4. den: Park národů, odlet do Prahy - Před odletem do Prahy volno nebo fakultativní prohlídka moderní části Lisabonu s názvem Park národů, která byla vystavěna k příležitosti celosvětové výstavy v r. 1998 (EXPO 98) a je ukázkou moderní architektury na břehu řeky Tejo. Nad celým areálem Parku národů se lze projet lanovkou a z výšky obdivovat bývalé pavilony, nejvyšší budovu Lisabonu věž Vasco de Gama nebo nejdelší most v Evropě Vasco de Gama dlouhý 17 km. Možnost nákupů v schopping centru Vasco de Gama, nebo návštěvy místního Oceanária ve kterém je 8 000 tisíc živočichů (450 druhů). Samostatnou částí Oceanária je stálá expozice japoského architekta Takashi Amano a jeho největšího sladkovodního akvária světa - tematická show. Transfer na letiště. Odlet do Prahy.

TIP: Z hodnocení našich klientů je návštěva největšího sladkovodního akvária světa skutečným zážitkem nejen pro akvaristy. Doporučujeme!

Konečná cena zájezdu se může od uvedené ceny lišit z důvodu průběžných změn cen letenek. CK si proto vyhrazuje právo změny konečné ceny zájezdu.

Stravování: snídaně

-snídaně formou bohatých bufetových stolů
-možnost doobjednání večeří v ceně usd 33,-/osoba/den

Ubytování: hotel ***

ubytování ve 2 lůžkových pokojích ( klimatizace, sociální zařízení se sprch.koutem, WC a fénem, TV/SAT, telefon, rádio, mini bar a trezor)
check in: od 14:00
check out: do 12:00

Doprava: letecky

pravidelná linka Praha (Vídeň) - Lisabon - Praha (Vídeň), incl.let. poplatky a taxy


Cena zahrnuje

 • 3 x ubytování v hotelu 3*
 • hotelové snídaně
 • 1/2 denní prohlídka historického centra Lisabonu
 • letecká přeprava pravidelnou linkou Praha (Vídeň) - Lisabon - Praha (Vídeň) , incl.let. poplatky a taxy
 • 1 x malé palubní zavazadlo (40 x 20 x 25 cm) (1 x 8 kg)(zpáteční)
 • transfer z letiště do hotelu v Lisabonu a zpět s asistencí česky mluvícího průvodce
 • pojištění CK proti úpadku
 • všechny ceny s DPH

Cena nezahrnuje

 • příplatek za jednolůžkový pokoj - na vyžádání
 • 1 x odbavené zavazadlo do 23 kg
 • v ceně prohlídek a fakultativních výletů není zahrnuta cena za vstupy a oběd
 • místní daň: eur 2,-/noc/osoba (platba na místě)
 • celodenní výlet: Sintra, Cabo da Roca, Cascais: 70,-Eur/os při min 10pax
 • pojištění úhrady léčebných výloh v zahraničí a pojištění storna zájezdu (Evropa):
 • A30-léčebné výlohy+zavazadla+úraz+storno+odpovědnost - max 30.000/osoba - 36,-Kč/den
 • A60-léčebné výlohy+zavazadla+úraz+storno+odpovědnost - max 60.000/osoba - 50,-Kč/den
 • A90-léčebné výlohy+zavazadla+úraz+storno+odpovědnost - max 90.000/osoba - 60,-Kč/den

Výlety

 • Fakultativní výlety:
 • odpolední prohlídka historického centra Lisabonu v tuk tuku s česky nebo slovensky mluvícím průvodcem 65,- Eur/os (prohlídka trvá 2,5h a do jednoho tuk tuku se vejde 6 osob)
 • celodenní výlet do Sintry/Cabo da Roca/Praia Grande/Cascais 58,-Eur/os při min 15pax
 • celodenní výlet do Evory se zastávkou u sochy Krista 65,-Eur/os při min 15pax (V ceně výletů je transfer a průvodce, v ceně nejsou vstupy do památek
 • vstupy:
 • klášter Sv. Jeronýma 10,- Eur/os
 • Královský palác v Sintře 10,- Eur/os
 • Katedrála Evora 4,50 Eur/os
 • Návštěva továrny na výrobu korku s výkladem od majitele 5,- Eur/os
 • vstup do Oceanária - 14,- eur
člen2018

Naši partneři

Parkování Letiště Praha. GO parking s.r.o. Click2claim