> > > >
Mrtvé moře

Mrtvé moře - dovolená, relaxační a léčebné pobyty

Nabízíme relaxační a léčebné pobyty u Mrtvého moře v Izraeli. V této oblasti hřeje slunce 330 dnů v roce: průměrná letní teplota je 27 až 39 °C a průměrná zimní teplota je asi 25 °C. Po celém jeho pobřeží je řada lázní pro běžnou i velmi náročnou klientelu. Mezi nejznámější letoviska patří Ein Bokek s dlouholetou lázeňskou tradicí a Neve Zohar, které je propojeno promenádou. Tato letoviska nabízí velmi kvalitní hotely s vysokou úrovní služeb. V blízkém okolí Mrtvého moře se nacházejí pozoruhodné starověké památky, jako například pouštní pevnost Masada a Kumrán, kde byly v roce 1947 a následujících letech objeveny jeskyně s nejstaršími biblickými rukopisy.

Léčivé účinky Mrtvého moře

Mrtvé moře se rozkládá mezi Izraelem na západě a Jordánskem na východě. Jeho rozloha je 1 020 km2, je 80 km dlouhé a až 15 km široké, jeho maximální hloubka je takřka 400 metrů. Je to nejníže položené místo na světě: 418 metrů pod hladinou moře.
Mrtvé moře je jedno z nejslanější jezer na světě. Jeho slanost (salinita) dosahuje 33 %. Vysoká koncentrace minerálů má blahodárný účinek na různá kožní onemocnění (lupénky, vitiligo, ekzémů, akné) a rovněž pomáhá při léčbě revmatických, artritických a respiračních problémů. Složení soli z Mrtvého moře je charakteristické vysokým obsahem některých minerálů, především solí hořčíku, asi 30 % draslíku, cca 22 % vápníku, bromu a dalších.
Mrtvé moře je díky vodě bohaté na minerály a černému bahnu jedinečným zdrojem zdraví, osvěžení a relaxace.

Novinky

silvest
deti zdarma
cyklo
jeruzalem

Počasí ve světě

Benátky 9 °C
Djerba 19 °C
Korfu 18 °C
Paříž 5 °C
Praha -5 °C
Split 14 °C