> > > >
Mrtvé moře

Dovolená u Mrtvého moře v Izraeli

Nabízíme relaxační a léčebné pobyty u Mrtvého moře. V této oblasti hřeje slunce 330 dnů v roce: průměrná letní teplota je 32 až 39 °C a průměrná zimní teplota je asi 25 °C. Po celém jeho pobřeží je řada lázní pro běžnou i velmi náročnou klientelu. Mezi nejznámější letoviska patří Ein Bokek s dlouholetou lázeňskou tradicí a Neve Zohar, které je propojeno promenádou. Tato letoviska nabízí velmi kvalitní hotely se službami, které uspokojí i nejnáročnější klienty.

Léčivé a relaxační účinky Mrtvého moře

Mrtvé moře se rozkládá mezi Izraelem na západě a Jordánskem na východě. Jeho rozloha je 1020 km2, je 80 km dlouhé a až 15 km široké, jeho maximální hloubka je takřka 400 metrů. Je to nejníže položené místo na světě: 418 metrů pod hladinou moře Mrtvé moře je nejslanější jezero na světě. Jeho slanost (salinita) dosahuje 33 %.
Vysoká koncentrace minerálů má blahodárný účinek na různá kožní onemocnění (lupénky, vitiligo, ekzémů, akné) a rovněž pomáhá při léčbě revmatických, artritických a respiračních problémů. Složení soli z Mrtvého moře je charakteristické vysokým obsahem některých minerálů, především solí hořčíku, asi 30 % draslíku, cca 22 % vápníku, bromu a dalších.

Mrtvé moře je díky vodě bohaté na minerály a černému bahnu jedinečným zdrojem zdraví, osvěžení a relaxace.


Akce: V ceně zájezdu zakoupeného v termínu 15. 5. - 30. 6. 2016 je zahrnuto:

  • Půldenní exkurze na Masadu & Ein Gedi (pátek; výklad v ruštině s certifikovaným průvodcem).
  • Transfer autobusem z místa bydliště na Letiště Václava Havla a zpět (Student Agency), nebo parkování na Letišti Václava Havla-zdarma (Go parking)

Počasí ve světě

Benátky 25 °C
Djerba 29 °C
Korfu 28 °C
Paříž 17 °C
Praha 20 °C
Split 27 °C