> > >
Izrael

Zájezdy do Izraele - dovolená, poznávací zájezdy

Nabízíme pobytové a relaxační zájezdy do Izraele za výhodné ceny: do oblasti Mrtvého moře, do přímořského letoviska Eilat, moderního města Netanya či Tel Avivu. Také pořádáme poznávací zájezdy po celém Izraeli, jejichž součástí je návštěva Jeruzaléma.

Izrael - podivuhodná a rozmanitá země

S územím Státu Izrael (Medinat Jisrael) jsou neodmyslitelně spojeny známé biblické příběhy a důležité události židovských dějin. Zde se zrodila tři velká monoteistická náboženství. Tisíce poutníků každoročně přicházejí, aby navštívily posvátná místa judaismu, křesťanství a islámu.

Jeruzalém - přátelské a otevřené město

Nejvyhledávanější místem turistů je Jeruzalém, jedno z nejstarších měst na světě a duchovní centrum židovského národa. Podle izraelských zákonů je hlavním městem Státu Izrael. Velký zájem poutá takzvaná Zeď nářků, jejíž správné označení je Západní zeď. Je pozůstatkem vnějších hradeb jeruzalémského chrámu, které nechal rozšířit král Herodes Veliký.
Křesťané uctívají Jeruzalém pro jeho význam, který měl v životě Ježíše Krista, zvláště jako místo Poslední večeře a Ježíšova ukřižování na Golgotě. Pro muslimy je Jeruzalém třetím nejposvátnějším místem.

Oblíbená letoviska v Izraeli: Eilat, Mrtvé moře, Tel Aviv

Tel Aviv, druhé největší izraelské město (414 600 obyvatel), vás uchvátí velkým počtem muzeí, hotelů, restaurací, kaváren i zábavních podniků. K nejpozoruhodnějším místům v Izraeli patří Mrtvé moře, které leží v nejhlubší proláklině na světě: 418 metrů pod úrovní světového oceánu. Izrael svým jižním cípem, kde leží přístavní město Eilat, přiléhá k Rudému moři. Eilat je dobře vybavené přímořské letovisko s oceanáriem, delfináriem či zábavním parkem. Zde si užijete teplo a koupání po celý rok!

Buďte vítáni v Izraeli! Bruchim habaim le Jisrael!

« 12 »
« 12 »

Počasí ve světě

Benátky 21 °C
Djerba 24 °C
Korfu 20 °C
Paříž 17 °C
Praha 16 °C
Split 22 °C