Největší muzeum přírodní historie na Blízkém východě - Kareta Tour

Největší muzeum přírodní historie na Blízkém východě

V izraelské metropoli Tel Avivu bylo otevřeno Steinhardt muzeum přírodní historie (Steinhardt Museum of Natural History). Má tvar Noemovy archy a obsahuje 5,5 milionu exponátů z celého světa, mezi nimi například lebky nejstarších lidí a vycpané vzácné živočichy. Pětipodlažní budova pokrývá plochu o celkové rozloze 9 620 m2. Tuto pozoruhodnou stavbu navrhla architektonická firma Kimmel Eshkolot se sídlem v Tel Avivu.

Steinhardt muzeum přírodní historie Steinhardt muzeum přírodní historie ukázka exponátu
Zdroj obrázků: https://www.israel21c.org/middle-easts-largest-natural-history-museum-opens-in-israel/

Toto největší muzeum přírodní historie na Blízkém východě poukazuje na ekologickou rozmanitost země ležící na křižovatce tří kontinentů a na vliv městského rozvoje, změn klimatu a zásahů člověka do ekosystémů regionu. Hlavním cílem muzea podle kurátorů je zvýšit povědomí veřejnosti o přírodním světě a životním prostředí v místním a globálním měřítku. V muzeu je 8 stálých expozicích s tisíce exponáty. Za zmínku stojí například sbírka německého zoologa a katolického kněze Ernsta Johanna Schmitze, který žil v minulém století v Izraeli.

Muzeum, které očekává, že ho navštíví 150 000 návštěvníků ročně, nabízí návštěvníkům Svaté země neobyčejný pohled na její jedinečnou přírodní historii, starobylou i moderní.


Použité zdroje:
Rebecca Stadlen Amir, „Middle East’s largest natural history museum opens in Israel".
člen2018

Naši partneři

Parkování Letiště Praha. GO parking s.r.o. Click2claim