Netanja - Izraelská riviéra - Kareta Tour

Netanja - Izraelská riviéra

Netanja (Netanya) je přímořské město v Centrálním distriktu Státu Izrael. Leží mezi Tel Avivem a Haifou, v nadmořské výšce 35 metrů na březích Středozemního moře. Byla založena v roce 1929, jiný zdroj uvádí letopočet 1928. V tomto roce vykoupili Židé pozemky o výměře 350 akrů od sousední arabské vesnice Umm Chalid. Dne 18. února 1929 se sem přistěhovalo prvních pět osadníků, kteří pobývali zpočátku ve stanech a okamžitě zahájili obdělávání zdejší půdy.

Netanja byla zprvu malou zemědělskou osadou a postupně se stala jedním z největších měst v Izraeli. Pro srovnání: v roce 1932 měla asi 253 obyvatel, v roce 2016 to už bylo 210 834 obyvatel. a je 7. největším izraelským městem. Netanja byla pojmenována po americkém obchodníkovi a filantropovi Nathanu Straussovi (1848-1931).

Letecký pohled na Netanju

„Izraelská Netanya připomíná kavárnami, bagetami a croissanty víc jihofrancouzské Nice než izraelské město. Nejen v kavárně La Brioche na náměstí Nezávislosti uslyšíte jen a jen francouzštinu“ (Jan Neubauer, „Evropo, quo vadis?").
Na ekonomice města se značnou částí podílí cestovní ruch. Město je díky svým 12 kilometrům dlouhým plážím velmi populární turistickou destinací. Jsou zde krásné promenády, divoké útesy, vzácné přírodní rezervace a zelené parky. Ve městě je spousta kulturních a volnočasových zařízení: kavárny, restaurace, nákupní centra, živý trh, kina, galerie. Pod širým nebem se konají různé akce a festivaly, které jsou v létě otevřené pro veřejnost.

Krásná pláž v Netanje Izrael

Prohlédněte si nabídku našich zájezdů do Netanji!

Použité zdroje:
Netanja (Wikipedie)
Netanya Tourism Guide
člen2018

Naši partneři

Parkování Letiště Praha. GO parking s.r.o. Click2claim