Park Jarkon, Tel Aviv - Kareta Tour

Park Jarkon, Tel Aviv

Park Jarkon se nachází na okraji Tel Avivu. Tento velký park o rozloze 3,8 km2 je pro Tel Aviv to, co je Central Park pro New York. Jeho výstavba započala v roce 1969 a pro veřejnost byl otevřen v roce 1973. Ročně ho navštíví okolo 16 milionů lidí. Přezdívá se mu „zelené plíce“ Tel Avivu. Parkem protéká řeka Jarkon, nejdelší izraelská řeka vlévající se do moře, po níž bylo toto poklidné a nádherné místo pojmenováno. Jsou zde sportovní zařízení, botanická zahrada, voliéry, vodní park, dvě venkovní koncertní kina a několik umělých jezer.
V parku je šest zahrad. Ve východní části parku je Zahrada balvanů (hebrejsky Gan HaSlaim), která je jednou z největších svého druhu na světě. Je pěkným dokladem geologické rozmanitosti Izraele. Je v ní asi 3 500 druhů rostlin, včetně kaktusů na více než šesti akrech. Dále je tu Tropická zahrada o rozloze pěti akrů. Její dřevěný chodníček zastíněný palmami vás dovede k jezírku, kde jsou k vidění krásné orchideje.

Park Jarkon v Tel Avivu

V parku se konají hudební koncerty. V minulosti zde hrály a zpívaly známé osobnosti a skupiny, jako např. Paul McCartney, Madonna, Michael Jackson, U2, Elton John, Guns N' Roses, Metallica, David Bowie, Dire Straits. Milovníci vážné hudby a opery si určitě nenechají ujít koncerty Izraelské filharmonie a Nové izraelské opery.

Použité zdroje:
HaYarkon Park, Tel Aviv“ (Tourist Israel)
Park Jarkon (Wikipedie)
člen2018

Naši partneři

Parkování Letiště Praha. GO parking s.r.o. Click2claim