Prodloužený víkend v Lisabonu - Kareta Tour

Prodloužený víkend v Lisabonu

Zveme vás na zajímavý prodloužený víkend do Lisabonu, jednoho z nejkrásnějších měst na světě, a na jeho prohlídku s česky nebo slovensky mluvícím průvodcem. Půlmilionová portugalská metropole se rozkládá při ústí řeky Tejo, přes níž se klene nejdelší evropský most, nesoucí jméno slavného portugalského mořeplavce Vasco da Gamy. Je to 17 km dlouhá konstrukce, která byla otevřena v roce 1998.

Most Vasco da Gama

Jedním z architektonických skvostů je Belémská věž z 16. století, která původně střežila vstup do lisabonského přístavu. Je 35 metrů vysoká a nabízí pěkný výhled na okolní krajinu. Nedaleko Belémské věže stojí klášter svatého Jeronýma. Stejně jako Belémská věž byl roku 1983 zapsán na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Velkou turistickou atrakcí jsou žlutobílé tramvaje, připomínající historické tramvaje, které kdysi jezdily v Praze. Obrovské oceanárium v Lisabonu patří mezi největší v Evropě. Můžete zde pozorovat žraloky, mořské vydry, rejnoky, tuňáky a další druhy.

Historické památky, úzké uličky, krásná zákoutí

V rámci víkendového zájezdu se podíváme do romantického města Sintra, letního sídla portugalských králů, které leží asi 23 km severozápadně od Lisabonu.

Město Sintra

člen2018

Naši partneři

Parkování Letiště Praha. GO parking s.r.o. Click2claim