Delfíní útes v Eilatu - potápění s delfíny - Kareta Tour

Delfíní útes v Eilatu - potápění s delfíny

V přímořském letovisku Eilatu u Rudého moře můžete obdivovat nejen krásu korálových útesů a jejich pestrobarevných obyvatelů, ale velmi vyhledávanou atrakcí je i uměle vytvořené místo nazvané Delfíní útes (Dolphin Reef, hebrejsky ריף הדולפינים אילת), Ríf ha-dólfíním élat), které bylo otevřeno v roce 1990. Nabízí jedinečnou možnost seznámit se s delfínem skákavým v jeho přirozeném prostředí. Delfín skákavý má tělo dlouhé 2,5 až 4 metry, váží 150–200 kg a dožívá se 30–36 let.

V současnosti je v oblasti Delfíního útesu 8 delfínů, které návštěvníci mohou pozorovat z plovoucí lávky či určeného pozorovacího místa při hře i lovu. A kdo by se chtěl k tomuto inteligentnímu tvoru přiblížit co nejvíce, může s delfíny pod dohledem průvodce šnorchlovat či se s nimi potápět až do hloubky 6 metrů. Zájemci musí umět plavat, ale není nutné, aby měli už nějakou zkušenost s potápěním. Záleží však jen samotných delfínech, zda budou mít chuť si hrát nebo se předvádět. V tom se toto místo liší od podobných atrakcí.

Delfín skákavý

Součástí Delfíního útesu jsou tři relaxační bazénky (mořská voda, dešťová voda, slaná voda), restaurace, plážové bary a sál, kde můžete zhlédnout film o životě těchto přátelských mořských tvorů.

Šnorchlování či potápění s delfíny je třeba rezervovat si předem.

Příprava a samotné potápění trvá jednu hodinu. Půl hodiny je věnováno nasazení neoprénu a ploutví, podpisu lékařského prohlášení a následné instruktáži. Po skončení instruktáže se setkáte se svým instruktorem, který vás vybaví potápěčskou výstrojí, a půl hodiny strávíte ve vodě. Sestoupit můžete maximálně až do hloubky 6 metrů. Během šnorchlování a potápění s delfíny je zákaz fotografování. Do vody si smí vzít fotoaparát pouze pracovník fotografického oddělení Delfíního útesu.


Otevírací doba:

Neděle-čtvrtek
9:00 - 17:00
Pátek-sobota
9:00 - 16:30

Použité zdroje:

Oficiální webové stránky Dolphin Reef Eilat: https://www.dolphinreef.co.il/.

člen2018

Naši partneři

Parkování Letiště Praha. GO parking s.r.o. Click2claim