Eilat u Rudého moře - nejjižnější město Izraele - Kareta Tour

Eilat u Rudého moře - nejjižnější město Izraele

Zatímco Jeruzalém, Haifa či Caesarea udivují návštěvníky svými historickými a archeologickými památkami, Eilat je především místem relaxace a zábavy. Toto známé letovisko leží při severním cípu Rudého moře u Akabského zálivu. Je proslulé krásnými plážemi, korálovými útesy, hustou sítí moderních hotelů, množstvím restaurací, barů a zábavních podniků.
Většinu roku je v Eilatu slunečné počasí. Slunce tu hřeje až 360 dní v roce. V červnu až září se pohybují průměrné teploty okolo 30-40 °C. Jsou zde výborné podmínky pro různé vodní aktivity, plavání, surfování či potápění.

Eilat, Rudé moře

Z historie Eilatu

Za izraelské války za nezávislost byla lokalita současného Eilatu 10. března 1949 obsazena bez boje během operace Uvda. Izraelští vojáci tu nalezli opuštěnou tureckou policejní stanici, známou pod názvem Um Rašraš. Zde také skončila první izraelsko-arabská válka.
Dnešní Eilat byl založen v roce 1951. Status města získal v roce 1959. V té době měl 6 000 obyvatel. V důsledku námořní blokády Eilatu Egyptem byla rozpoutána roku 1967 tzv. šestidenní válka. Zpočátku byl Eilat odlehlým a opomíjeným místem. Ale od oficiálního otevření letiště na počátku 60. let minulého století začalo toto nejjižnější město v Izraeli rychle růst a rozvíjet se, až se nakonec stalo nejoblíbenější turistickou destinací na pobřeží Rudého moře.

Nádherné korálové útesy a další atrakce

V Eilatu můžete vidět spoustu atrakcí a navštívit zajímavá místa. V jižní části města je světoznámá Podvodní observatoř Mořský park (The Underwater Observatory Marine Park). Toto podmořské akvárium bylo otevřeno v roce 1974 a nabízí fascinující pohled na korálové útesy Akabského zálivu. Část stavby je pod vodou, a díky proskleným stěnám máte neobyčejnou příležitost prohlédnout si medúzy, mořské ježky, svítící ryby a další krásné mořské živočichy. Pro náročnější zájemce je připravena žlutá ponorka, se kterou se potopíte až 60 metrů pod hladinu. Oblíbenou atrakcí je uměle vytvořené místo nazvané Delfíní útes, kde můžete zblízka pozorovat delfíny v jejich přirozeném prostředí. Asi 25 km severně od města leží park Timna, který je podivuhodnou kombinací překrásných přírodních scenérií a pozoruhodných památek, jako jsou například nejstarší měděné doly na světě, jejichž stáří se odhaduje na 6 000 let. Pozoruhodné jsou Šalomounovy sloupy, ruiny egyptského chrámu, skála v podobě hřibu či tunely v pískovci.

Rudé moře s korálovými útesy-800-448.jpg

Americký deník The New York Times uveřejnil článek se seznamem 52 míst, která stojí za to v roce 2019 navštívit. Mezi nimi je na 6. místě uvedeno přímořské letovisko Eilat s tímto doprovodným textem:
Pod průzračnými vodami Rudého moře v letovisku na jižním cípu Izraele se nachází korálový útes se stovkami druhů pestrobarevných ryb, žraloky a trnuchami. Aby se sem návštěvníci dostali, museli obvykle využít charterové lety z Tel Avivu nebo se odhodlat k prašné jízdě přes Negevskou poušť, jejíž rozloha je 13 000 km2. Díky tomu, že bylo na počátku letošního roku otevřeno Ramonovo letiště v úchvatném údolí Timna, které odbaví 4 000 000 pasažérů ročně, má svět konečně přímou trasu - s nonstop lety z Mnichova a Frankfurtu se společností Lufthansa a s nízkonákladovými přepravci létajícími z Prahy, Londýna a dalších evropských měst.“

Prohlédněte si naši nabídku zájezdů do Eilatu!

člen2018

Naši partneři

Parkování Letiště Praha. GO parking s.r.o. Click2claim