Eilat - oáza pro stěhovavé ptáky - Kareta Tour

Eilat - oáza pro stěhovavé ptáky

V přímořském letovisku Eilatu na jihu Izraele můžete obdivovat nejen fascinující podmořský svět a pouštní krajinu, ale na jaře a na podzim také různé druhy ptáků při jejich tahu a odpočinku. Eilat je totiž první zastávkou pro ptáky po jejich více než 2 000 km dlouhé cestě přes poušť.

Plameňáci letí nad Eilatem

Každý rok v posledním březnovém týdnu ptáci, kteří opouštějí svá zimní stanoviště v Africe a odlétají do Evropy, dělají první zastávku v Izraeli, které je místem, kde se setkávají tři kontinenty: Asie, Afrika a Evropa. Každý rok tu v obou směrech přeletí až 500 milionů ptáků. Prolétá tady mnoho ptáků z Evropy a západní Asie. Velmi důležité pro migraci je odsolovací zařízení za městem. Sladká voda z tohoto provozu přitahuje migrující ptáky.

Nejlepší měsíce pro pozorování ptáků jsou od září do listopadu a od února do května. Na kopcích nad Eilatem můžete sledovat tisíce táhnoucích dravců, na odsolovacích nádržích uvidíte bahňáky, kachny a racky a v městských parcích například konipase, pěnice, skřivany či strnady.

Eilat má své ornitologické centrum: International Birding & Research Center Eilat. Jeho součástí je stanice pro kroužkování ptáků, která je otevřena v době tahu každý den.Migrace ptáků přes Eilat

Prohlédněte si naši nabídku zájezdů do Eilatu!


Doporučené odkazy:
člen2018

Naši partneři

Parkování Letiště Praha. GO parking s.r.o. Click2claim