Podvodní observatoř Mořský park v Ejlatu - Kareta Tour

Podvodní observatoř Mořský park v Ejlatu

Podvodní observatoř Mořský park (hebrejsky פארק המצפה התת ימי; The Underwater Observatory Marine Park) patří mezi vyhledávané atrakce Eilatu (Ejlatu), nejjižnějšího města v Izraeli. V březnu 1949 se Eilat stal součástí Státu Izrael a v roce 1959 získal status města. Je proslulý krásnými plážemi, korálovými útesy, hustou sítí moderních hotelů, množstvím restaurací, barů a zábavních podniků. Většinu roku je zde slunečné počasí: až 360 dní v roce! V červnu až září se pohybují průměrné teploty okolo 30-40 °C.

Podvodní observatoř Eilat u Rudého moře

Fascinující podmořský svět jako na dlani

Původní název podvodní observatoře, jež byla otevřena v roce 1975, byl Korálový svět. Ve věži, která je umístěna na moři, jsou dva sály, jež se nacházejí 12 metrů pod mořskou hladinou. Máte jedinečnou možnost nahlédnout do hlubin Rudého moře a zblízka pozorovat život na korálovém útesu. Před vámi defilují jeho podivuhodní a rozmanití obyvatelé. Spatříte různé druhy ryb, medúzy, mořské ježky a spoustu dalších tvorů.




V jižní části Mořského parku je pavilon nazvaný Shark‘s World (Svět žraloků). Za sklem se prohánějí různé druhy žraloků, hejna ryb a rejnoků. Celková plocha nádrže je 1000 m2. Je hluboká 6 metrů a pojme asi 3 miliony litrů vody. Můžete zde vidět i krmení žraloků v nádrži.

Eilat Shark s world

Součástí areálu je zvláštní druh kina, kterému se říká Oceanárium. Na velké plátno zde promítají podvodní svět a sedátka svým uspořádáním i pohybem mají připomínat kymácení lodi na rozbouřeném moři. Také je možné vypravit se na moře v lodi se skleněným dnem.

Loď s proskleným dnem Eilat


Zajímavé odkazy:
Oficiální webové stránky Podvodní observatoře Mořský park: https://www.coralworld.co.il/en/.
„Útočiště mořských korálů": „Korálové útesy představují nejbohatší a nejrozmanitější ekosystém, jaký na Zemi existuje. Naneštěstí je v současné době jejich existence vážně ohrožena. Jednou z nejčastějších příčin je takzvané blednutí korálů, které vědci dávají do spojitosti s oteplováním oceánů. V příliš teplé vodě odumírají symbiotické řasy, které žijí uvnitř korálů a fotosyntézou jim obstarávají živiny. Koráli bez řas jich mají nedostatek, chřadnou a mnohdy odumírají. Frekvence výskytu blednutí celosvětově stoupá, ale jedno místo bylo zatím plně ušetřeno: Eilatský záliv v Rudém moři.“
člen2018

Naši partneři

Parkování Letiště Praha. GO parking s.r.o. Click2claim