Podvodní observatoř Mořský park v Eilatu - Kareta Tour

Podvodní observatoř Mořský park v Eilatu

Podvodní observatoř Mořský park (hebrejsky פארק המצפה התת ימי; The Underwater Observatory Marine Park) patří mezi vyhledávané atrakce Eilatu (Ejlatu), nejjižnějšího města v Izraeli. V březnu 1949 se Eilat stal součástí Státu Izrael a v roce 1959 získal status města. Je proslulý krásnými plážemi, korálovými útesy, hustou sítí moderních hotelů, množstvím restaurací, barů a zábavních podniků. Většinu roku je zde slunečné počasí: až 360 dní v roce! V červnu až září se pohybují průměrné teploty okolo 30-40 °C.

Podvodní observatoř Eilat u Rudého moře

Fascinující podmořský svět jako na dlani

Původní název podvodní observatoře, která byla otevřena v roce 1975, byl Korálový svět. Ve věži umístěné na moře jsou dva sály, které se nacházejí 12 metrů pod mořskou hladinou. Máte jedinečnou možnost nahlédnout do hlubin Rudého moře a zblízka pozorovat život na korálovém útesu. Před vámi defilují jeho podivuhodní a rozmanití obyvatelé. Spatříte různé druhy ryb, medúzy, mořské ježky a spoustu dalších tvorů.Zdroj: http://eilat.city/en/underwater-observatory-park

V jižní části parku je pavilon nazvaný Shark‘s World (Svět žraloků). Za sklem se prohánějí různé druhy žraloků, hejna ryb a rejnoků. Celková plocha nádrže je 1000 m2. Je hluboká 6 metrů a pojme asi 3 miliony litrů vody. Můžete zde být i přítomni krmení žraloků v nádrži.

Eilat Shark s world

Součástí areálu je zvláštní druh kina, kterému se říká Oceanárium. Na velké plátno zde promítají podvodní svět a sedátka svým uspořádáním i pohybem mají připomínat kymácení lodi na rozbouřeném moři. Také je možné vypravit se na moře v lodi se skleněným dnem.

Loď s proskleným dnem Eilat


Zajímavé odkazy:
Oficiální webové stránky Podvodní observatoře Mořský park: https://www.coralworld.co.il/en/.
„Útočiště mořských korálů": „Korálové útesy představují nejbohatší a nejrozmanitější ekosystém, jaký na Zemi existuje. Naneštěstí je v současné době jejich existence vážně ohrožena. Jednou z nejčastějších příčin je takzvané blednutí korálů, které vědci dávají do spojitosti s oteplováním oceánů. V příliš teplé vodě odumírají symbiotické řasy, které žijí uvnitř korálů a fotosyntézou jim obstarávají živiny. Koráli bez řas jich mají nedostatek, chřadnou a mnohdy odumírají. Frekvence výskytu blednutí celosvětově stoupá, ale jedno místo bylo zatím plně ušetřeno: Eilatský záliv v Rudém moři.“
člen2018

Naši partneři

Parkování Letiště Praha. GO parking s.r.o. Click2claim