Karmelský trh - největší tržiště v Tel Avivu - Kareta Tour

Karmelský trh - největší tržiště v Tel Avivu

Karmelský trh (hebrejsky Šúk HaKarmel) je místo, které byste při návštěvě Tel Avivu rozhodně neměli vynechat. Byl otevřen v roce 1920, tedy 11 let po založení města Tel Aviv, které v překladu znamená „Jarní pahorek“. Toto největší tržiště v izraelské metropoli se nachází po celé délce Karmelské ulice, od náměstí Magen David až po karmelský autobusový terminál. Je to velký zážitek, když procházíte trhem a ze všech stran se ozývají hlasy prodavačů a nabízejí vám zboží za „nejlepší ceny v zemi". I když je zde velký ruch a je tu hlava na hlavě, jedná se o velmi přívětivé prostředí, k čemuž přispívají i majitelé stánků a obchůdků, kteří vás zvou k ochutnání či vyzkoušení svého zboží. Nebojte se smlouvat, protože někteří z nich, když vidí zahraničního turistu, cenu svého zboží navýší.

Karmelský trh v Tel Avivu


Malý průvodce trhem

Abyste si mohli Karmelský trh plně užít, připravili jsme pro vás malý přehled míst, které byste neměli opomenout. Pokud vstoupíte na trh z jeho horní části (křižovatka ulic Allenby, King George a Shenkin), projdete nejprve oddělením s různým druhem oblečení za výhodné ceny. Za stánky s látkami narazíte na vynikající burekas, „Nejlepší burekas ve městě“ či „Turecké burekas“. Burek pochází z bulharské a turecké kuchyně. Je to skupina plněného pečeného nebo smaženého pečiva, z tenkého listového těsta známého jako filo (nebo yufka). Může být plněný sýrem, mletým masem nebo zeleninou. Další zastávkou jsou stánky s krásně vypadajícím sezonním ovocem. Poté se dostanete do oddělení Ryby a maso, kde prodávají čerstvé maso a ryby na grilování. Nejvyhledávanějšími místy jsou „Maadaney Mizra" a „Fredi", které nabízejí nejen vepřové maso, jež jinde neseženete, ale také kvalitní hovězí a kuřecí maso. Poslední částí trhu je prodej sýrů, kde zejména obchod „Gads delicatessens" upoutá nabídkou nejrůznějších kvalitních sýrů za výborné ceny.

Na Karmelském trhu je z čeho vybírat. Je to nesmírně živé místo, které je pozoruhodné svou rozmanitostí a atmosférou. Většina obchodů má otevřeno od 8 hodin ráno do pozdních večerních hodin, v pátek odpoledne se tržiště uzavírá a v sobotu je zavřeno.

Prohlédněte si nabídku našich zájezdů do Tel Avivu!

Karmelský trh 2 Karmelský trh 1 Karmelský trh 3
člen2018

Naši partneři

Parkování Letiště Praha. GO parking s.r.o. Click2claim