Kdy jet do Izraele? - Kareta Tour

Kdy jet do Izraele?

Izrael je země nevelká rozlohou, ale velká svým významem. Odedávna přitahuje poutníky, cestovatele a turisty svou atmosférou, rozmanitou krajinou a místy spojenými s biblickými příběhy. Podivuhodně se zde snoubí starověký ráz s moderní architekturou a vyspělými technologiemi.

Dovolená u moře, vodní sporty

Každé roční období v Izraeli je něčím charakteristické a zajímavé. Záleží jen na našem rozpoložení, našich záměrech a představách. Máte-li rádi teplo, koupání v průzračném moři a opalování na pláži, pak se vydejte na dovolenou v letním období, kdy jsou v Izraeli průměrné teploty okolo 30 °C.
V oblasti Mrtvého moře se teploty v létě pohybují okolo 27 až 39 °C. V Eilatu, nejjižnějším městě Izraele, je v červenci průměrná teplota 33 °C a teplota moře 28 °C. Příjemnými teplotami v rozmezí 20-30 °C se vyznačují měsíce duben, květen, říjen a listopad. V tomto oblíbeném letovisku u Rudého moře jsou výborné podmínky pro milovníky vodních sportů, jako je šnorchlování a potápění. V izraelské metropoli Tel Avivu u Středozemního moře je v létě průměrná teplota 26 °C a v Netanji v srpnu 29 °C.

Obecně se má za to, že nejlepší měsíce pro pobyt v Izraeli jsou květen a září. V tomto období se srážky vyskytují minimálně.

Přímořské letovisko Eilat, Rudé moře

Výlety do pouště, treking v horách

Na jaře a na podzim je v Izraeli příjemné teplo. Je to příhodná doba pro poznávání zajímavých míst, pro výlety do hor či pouště. Jaro je jedno z nejkrásnějších období v Izraeli vůbec. V měsíci dubnu můžete v Izraeli vidět nejvíce rozkvetlých rostlinných druhů. Asi 25 km severně od Eilatu leží údolí Timna, v němž se nacházejí nejstarší měděné doly na světě. Toto údolí láká nejen prastarým vzhledem okolní krajiny, ale i různými atrakcemi, jichž se může zúčastnit celá rodina.

Park Timna, Eilat
člen2018

Naši partneři

Parkování Letiště Praha. GO parking s.r.o. Click2claim