Kdy jet do Izraele? - Kareta Tour

Kdy jet do Izraele?

Každé roční období v Izraeli je něčím charakteristické a zajímavé. Záleží jen na našem rozpoložení, našich záměrech a představách. Máte-li rádi teplo, koupání v průzračném moři a opalování na pláži, pak se vydejte na dovolenou v letním období, kdy jsou v Izraeli průměrné teploty okolo 30 °C.

Těm, kdo se chtějí vyhnout velkému horku, se doporučuje jet do Izraele v měsících březnu až květnu nebo v září až listopadu. „Nejlevnějšími" měsíci jsou listopad, únor a březen, protože se nekryjí s žádnými významnými židovskými svátky ani se standardní dobou dovolených. V těchto měsících bývá sice slunečno, ale většinou prší a je chladněji, teplota se pohybuje mezi 6 °C a 18 °C.

Dovolená u moře, koupání, vodní sporty

  • V oblasti Mrtvého moře se teploty v létě pohybují okolo 27 až 39 °C.
  • V Ejlatu je v červenci průměrná teplota 33 °C a teplota moře 28 °C. Příjemnými teplotami v rozmezí 20-30 °C se vyznačují měsíce duben, květen, říjen a listopad. V tomto oblíbeném letovisku u Rudého moře jsou výborné podmínky pro milovníky vodních sportů, jako je šnorchlování a potápění.
  • V izraelské metropoli Tel Avivu u Středozemního moře je v létě průměrná teplota 26 °C a v Netanji v srpnu 29 °C.
Přímořské letovisko Eilat, Rudé moře

Výlety do pouště, treking v horách

Na jaře a na podzim je v Izraeli příjemné teplo. Je to příhodná doba pro poznávání zajímavých míst, pro výlety do hor či pouště. Jaro je jedno z nejkrásnějších období v Izraeli vůbec. V měsíci dubnu můžete v Izraeli vidět nejvíce rozkvetlých rostlinných druhů. Asi 25 km severně od Eilatu leží údolí Timna, v němž se nacházejí nejstarší měděné doly na světě. Toto údolí láká nejen prastarým vzhledem okolní krajiny, ale i různými atrakcemi, jichž se může zúčastnit celá rodina.

Park Timna, Eilat

Použité zdroje:
Devorah Lev-Tov, „The Best Time to Visit Israel"
Karen Chernick, „Best time to visit Israel - Times Travel"
člen2018

Naši partneři

Parkování Letiště Praha. GO parking s.r.o. Click2claim