Jezero Velence, Maďarsko - Kareta Tour

Jezero Velence, Maďarsko

Jedním z velmi příjemných míst v Maďarsku je Velenské jezero. Nenechte se zmást tím, že se stále drží ve stínu mnohem většího jezera Balaton, od kterého je vzdáleno asi 46 km. Název jezera znamená v překladu Benátky, což souvisí s tím, že ve středověku zde pobývali benátští řemeslníci. Jeho rozloha je 27 km2 a průměrná hloubka 1,6 m. Voda v jezeře se rychle prohřívá a v létě dosahuje teploty až 28 °C. Díky vysoké koncentraci minerálů jsou jí připisovány léčivé účinky. Severní a východní břeh jezera je vhodný pro rekreaci, na západě a jihu jsou chráněné oblasti se vzácným rostlinstvem a ptactvem.

Výlety na kole, poznávání přírody

Oblast Velenského jezera je skutečným rájem pro cykloturisty. Okolo jezera je 28 km dlouhá cyklostezka, která nabízí pohodovou jízdu pro celou rodinu. V obcích v blízkosti jezera se táhnou tematické promenády a naučné stezky s informačními tabulemi. Svůj cyklistický výlet si můžete zpestřit koupáním, projížďkou lodí, pozorováním ptáků či ochutnávkou místních specialit.
Milovníci přírody se mohou vydat po Naučné stezce Madárdal (Ptačí zpěv), která je dlouhá 16 km a skládá se ze tří úseků. Lze ji také projet na kole nebo na koni.

Mimořádná nabídka:
Velence Resort & Spa: Akce 4 = 3 v termínu 2. 1. - 23. 12. 2020 (nástup v pondělí)!
člen2018

Naši partneři

Parkování Letiště Praha. GO parking s.r.o. Click2claim